Mgr. Roman Bohovic, Ph.D.

Vystudoval kartografii na Masarykově univerzitě v Brně a jeho specializací se stalo zpracování družicových snímků Země. Pomocí geoinformatických přístupů hledá projevy klimatické změny na našem povrchu.

Kromě toho se živí jako lektor a outdoorový instruktor, především pro společnost Outward Bound – Česká cesta. Tam působí už od roku 2010, v současnosti jako šéf akcí zaměřených především na rozvoj týmů v tzv. sekci Synergie. Krom toho má od roku 2014 v celé firmě na starosti bezpečnost, lanové garanty, je risk manažerem a podílí se na vzdělávání nových lidí.

Lanům se naučil právě v Lanovém centru PROUD Brno, kde od roku 2006 působil jako senior instruktor a garant mobilních akcí. Posledních pár let vede a rozvíjí lanové kurzy, které lektoruje. V roce 2009 založil Lanový park Preles na Slovensku a od roku 2009 se organizačně a lektorsky podílel na 6 mezinárodních školeních pro mládež zaměřených na lanové a outdoorové dovednosti, domy na stromech a zážitkové vzdělávání.

"Vyrůstal jsem s výhledem na hřeben Malé Fatry a vrcholy zůstaly ve mně vysoce zapsány. Mám rád Brno a speciálně jeho funkcionalistickou architekturu, rád si posedím v hezké kavárně. Rád poznávám blízké kraje, i když jsem měl možnost poznat i dálky. Pro zábavu lezu."