Ing. Radek Baxant

V současné době pracuje ve firmě zabývající se výstavbou konstrukcí pro telefonní operátory. Práce ho ovšem dostatečně nenaplňuje, a právě proto často a rád pracuje v Lanovém centru PROUD Brno buď jako lektor, nebo jako instruktor, kterým je už od roku 2005. V roce 2006 prošel kurzy lanových aktivit a po nasbírání zkušeností je začal i lektorovat.  Nyní pravidelně garantuje stavby mobilních lan, které jsou stále zdrojem inspirace i praxe, lektoruje, odvádí standardní programy a dohlíží v centru na své kolegy jako bezpečnostní garant.

Během období, které strávil v Lanovém centru, měl možnost podílet se na některých velkých akcí, jakými byly např. lanovka přes brněnskou přehradu, Big Swing na jeřábu, masové akce pro veřejnost nebo mezinárodní projekty. Ještě nedávno byl vedoucím v pionýrském oddíle, ve kterém vytvořil motivaci k několika táborům a pomohl s programem na mnoha akcích. Mezitím zvládl dostudovat na Ústavu stavební mechaniky, a zakončit tak dlouhou cestu za vědomostmi a vzděláním.

Ve svém volném čase vystřídal mnoho různých sportů a aktivit a dnes ho můžeme potkat jak v přírodě, na horách či na stěně, tak i ve vzduchu nebo na citadele.