Petr Klouda

V současnosti pracuje jako obchodník IT systémů, k čemuž ho zaválo řízení osudu a zejména starost o rodinu a její blaho. Před tím působil v letech 20052009 ve vedení Lanového centra PROUD Brno, ve kterém měl na starosti zejména vzdělávání instruktorů, provoz centra, bezpečnost a kurzy lanových aktivit. Podílel se významnou měrou na kompletní rekonstrukci LC PROUD Brno v roce 2007 a výstavbě unikátní lezecké věže „Alpine Tower“. Je otcem dvou synů a milující manžel.

V roce 2001 absolvoval kurzy nízkých i vysokých lanových překážek v LC PROUD Olomouc a společně s tehdejšími kolegy založili tradici lanových kurzů v Brně. Od té doby vedl desítky kurzů včetně mezinárodních a vychoval stávající lektorský tým. Před několika lety předal vedení týmu Romanu Bohovicovi, ale láska k lanovým aktivitám jej stále drží uprostřed lektorského týmu.

Krom toho posbíral zkušenosti i jako lektor a outdoorový instruktor, především pro společnost Outward Bound – Česká cesta, ve které působí od roku 2004, zejména v oblasti teamspiritových akcí, nebo jako dobrovolník v outdoorovém centru Greenhill YMCA v Severním Irsku na roční stáži 20032004. Dále se věnuje už od roku 1995 (dnes bohužel již jen okrajově) dětem a mládeži v 10. PTO Severka, kde realizoval řadu táborů, zahraničních expedic a mnoho víkendových akcí.

Ve volném čase se kromě rodiny věnuje zvelebování rodinného hnízda, zejména pak zahradničení a zpracování plodů zahrady, myslivosti, deskovým hrám a čekáním na dobu, kdy bude s rodinou vyrážet na poznávání České Republiky i Evropy pod stanem, chodit po horách, lesích i památkách.